Başak Yalvaç Özçağdaş

Başak Yalvaç Özçağdaş profil fotoğrafı

Başak Yalvaç Özçağdaş

TEMA Vakfı - Genel Müdürü

Hacettepe Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Sosyal Hizmetler Bölümü’nden 1999 yılında mezun oldu.

2000 - 2002 yıllarında UNICEF (Birleşmiş Milletler Çocuklara Yardım Fonu) Eğitim Departmanı’nda Danışman, 2003 - 2011 yılları arasında Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı’nda Gönüllü Koordinatörü olarak görev aldı.

2012 yılında TEMA Vakfı’nda Saha ve Gönüllülük Bölüm Başkanı olarak göreve başlayan Özçağdaş, 2017-2019 yılları arasında Saha Yönetimi ve Gönüllülük, İletişim ve Kurumsal İşbirliği ve Kaynak Geliştirme fonksiyonlarından sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yaptı.

Bir sivil toplum gönüllüsü olan Özçağdaş’ın kariyerinde ‘toplumsal sorunların çözümü için gönüllülük temelli yaklaşımlar’ her zaman çalışma odağında yer almıştır. UNICEF’le deprem bölgesinde, Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı ve TEMA Vakfı’yla ülkemizin birçok il ve ilçesinde, mesleği gereği çocuklar, gençler, yaşlılar, kadınlar, engelliler vb. gruplarla; eğitim, sağlık ve çevre gibi farklı boyutları olan toplumsal sorunların çözümünde birlikte çalıştı.

Özçağdaş, 1 Eylül 2019’dan itibaren sivil toplum ve gönüllülük alanındaki çalışmalarını TEMA Vakfı Genel Müdürü olarak sürdürmektedir.

Başak Yalvaç Özçağdaş yer aldığı oturumlar

Kapat

Watsons Sürdürülebilirlik ve İnovasyon Zirvesi

@si.summit

Detaylar
  • 19-20 Ekim 2023
  • 09:00 - 16:30
  • Boğaziçi Üniversitesi
  • Albert Long Hall

Harita