Cem Öztürk

Cem Öztürk profil fotoğrafı

Cem Öztürk

Sanofi - Ülke Başkanı ve Türkiye, Afrika ve Orta Doğu Temel Ürünler Başkanı

Galatasaray Üniversitesi İşletme bölümü ardından 2000 yılında Sorbonne Üniversitesi’nde İşletme Yönetimi üzerine yüksek lisans eğitimini tamamlayan Cem Öztürk profesyonel kariyerine bankacılık sektöründe başladı. 

18 yılı aşkın süredir Sanofi bünyesinde çeşitli pozisyonlar yürüten Cem Öztürk, 2005 yılında ilk olarak Sanofi Türkiye’de finans departanında görev aldı. 2007 yılında Sanofi Romanya ve Moldova’nın Finans Direktörü oldu. 2011 yılında ise Türkiye’ye İş Mükemmelliği Direktörü olarak geri dönen Öztürk, daha sonra sırasıyla Ticari Operasyonlar Direktörü ve Satış ve Pazarlama Direktörü görevlerini üstlendi. 2015 yılında Sanofi’nin Tayland ve Malezya ülkelerindeki tüm operasyonlardan sorumlu Genel Müdür olarak yöneticilik görevine devam etti. 2016 ve 2018 yılları arasında ise Tayland ve Malezya’nın yanında Singapur, Myanmar ve Brunei ülkelerinin de Genel Müdür pozisyonunu üstlendi. 2018 yılında tekrar Türkiye’ye dönerek Sanofi Türkiye Ülke Başkanı ve Genel Müdürü olarak diyabet, kardiyoloji, CNS, onkoloji, nadir hastalıklar ve MS dahil 16 ana tedavi alanının kapsayan geniş bir organizasyonu yönetti. Ardından 2021 yılında sorumluluk alanı genişleyerek Sanofi Türkiye İran, Levant bölgelerinin Ülke Başkanı olarak bu ülkelerin tüm operasyonlarından sorumlu oldu.

Cem Öztürk Sanofi’de ilk Türk Ülke Başkanı ünvanıyla Sanofi Türkiye Ülke Başkanı ve?Türkiye, Afrika ve Ortadoğu Temel Ürünler Başkanı?olarak görevine devam ediyor. 

Cem Öztürk, evil ve iki çocuk babasıdır. Kayak, tenis ve dövüş sporlarıyla ilgilenmektedir.

Cem Öztürk yer aldığı oturumlar

19.10.2023 15:20

Albert Long Hall
Kapat

Watsons Sürdürülebilirlik ve İnovasyon Zirvesi

@si.summit

Detaylar
  • 19-20 Ekim 2023
  • 09:00 - 16:30
  • Boğaziçi Üniversitesi
  • Albert Long Hall

Harita