Ebru Şenel Erim

Ebru Şenel Erim profil fotoğrafı

Ebru Şenel Erim

Unilever - Türkiye, Kuzey Afrika, Orta Doğu ve Rusya Kurumsal İlişkiler ve İletişim Başkanı

Hacettepe Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik Bölümü mezunu olan Ebru Şenel Erim, Unilever’deki görevine 1995 yılında Beslenme Uzmanı olarak başladı. 1999 yılında Beslenme Müdürlüğü görevine atanan Erim, 2004 yılı itibarıyla Kurumsal İletişim Müdürlüğü görevini üstlendi. 

Unilever Türkiye’nin iletişim çalışmalarını başarıyla sürdüren Ebru Şenel Erim, 2011 Aralık ayı itibarıyla Unilever’in global organizasyonundaki yeni yapılanmasına paralel olarak Unilever NAMETRUB (North Africa, Middle East, Turkey, Russia, Ukraine, Belarus – Kuzey Afrika, Orta Doğu, Türkiye, Rusya, Ukrayna, Belarus) Bölgesi’nin Dış İlişkiler Direktörü ve Unilever Türkiye Sürdürülebilir İş ve İletişim Direktörü olarak atandı. Erim, Unilever Sürdürülebilir Yaşam Planı kapsamında ortaya koyulan vizyonun ve sürdürülebilir iş uygulamalarının, Türkiye’de Unilever öncülüğünde yaygınlaşması, farklı paydaş gruplarıyla başarılı iş birliklerinin kurulması konusunda önemli çalışmalara imza atan Erim, Unilever NAMETRUB Dış İlişkiler ve Kurumsal İletişim Direktörü ve Unilever Türkiye Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapmıştır. 

1 Temmuz 2022 tarihinde Unilever’in küresel Compass Organizasyonu yapılanması doğrultusunda Türkiye, Kuzey Afrika, Orta Doğu ve Rusya Kurumsal İlişkiler ve İletişim Başkanı &Türkiye, Orta Doğu ve Rusya Kişisel Bakım Kurumsal İlişkiler ve İletişim Lideri görevine atanan Ebru Şenel Erim, önemli sivil toplum kuruluşlarında Unilever’i temsil etmeye ve aktif olarak görev almaya devam etmektedir. Erim, YASED Sürdürülebilir Kalkınma Çalışma Grubu Başkanlığı görevinin yanı sıra; Kozmetik ve Temizlik Ürünleri Sanayiciler Derneği (KTSD), Ambalajlı Süt ve Süt Ürünleri Sanayicileri Derneği (ASÜD), İş Dünyası Ve Sürdürülebilir Kalkınma Derneği (SKD Türkiye) Yönetim Kurulu Üyesidir. 

Şirketin sadece kendi operasyonları değil, tüm değer zincirinde kapsayıcı ve pozitif bir etki yaratmak üzere Erim, kadının iş dünyasında güçlenmesi noktasında sektöre ve iş dünyasına rol model olmak üzere yola çıkılan Birlikte Güçlüyüz platformunun da öncülerinden. Unilever tedarik zincirindeki iş ortaklarıyla birlikte kadının güçlenmesi ajandasını ele almak üzere Birlikte Güçlüyüz platformunu kurarak harekete geçiren Erim, kadınların iş hayatına katılımını artıracak, daha üst pozisyonlara gelmelerini destekleyecek ve iş hayatında tutunmalarını sağlayacak uygulamaların yaygınlaşması için ekosistemi harekete geçirmekte destekçi oldu.

Ebru Şenel Erim yer aldığı oturumlar

Kapat

Watsons Sürdürülebilirlik ve İnovasyon Zirvesi

@si.summit

Detaylar
  • 19-20 Ekim 2023
  • 09:00 - 16:30
  • Boğaziçi Üniversitesi
  • Albert Long Hall

Harita