Edanur Karabıyık

Edanur Karabıyık profil fotoğrafı

Edanur Karabıyık

Erka Group - Sürdürülebilirlik ve Kurumsal İletişim Müdürü

Karabük Üniversitesi Mühendislik Fakültesi, Çevre Mühendisliği programından mezun olmuştur. Çevre Mühendisi ve aynı zamanda İş Sağlığı ve Güvenliği Uzmanıdır.  

Bilişim Teknolojileri Web Programcılığı dalında eğitim görmüş bu bağlamda çeşitli yazılım bazlı projelerin hazırlanmasında aktif görev almıştır. KOLİN İnşaat Turizm Sanayi ve Ticaret A.Ş. bünyesinde Strateji ve Planlama departmanında; plan, prosedür, rapor ve sunum hazırlama danışmanlığı gibi süreçlerin yönetiminde yer almıştır. 

Çevre Mühendisliği alanındaki çalışma hayatına Akademi Holding iştirak şirketlerinden Akademi Çevre’de başlamış; 10 farklı kategoride çevre izin ve lisans belgesi ile entegre atık yönetim hizmeti, akredite çevre laboratuvar hizmeti yanında çevre danışmanlık hizmetleri alanlarında görev almıştır. Atık yönetimi konusunda yayımlanmış olan mevzuat kapsamında danışmanlık, ambalaj atıklarının toplanması ayrılması ve geri kazanılması, tehlikeli ve tehlikesiz atıkların geri kazanımı ve bertarafı, işletmelerde atık yönetim sistemlerinin kurulması süreçlerin yönetilmesi konularında yetkindir. Çevre Mühendisliği alanındaki kariyeri, yine Akademi Holding iştiraki olan NOW Consulting&Training bünyesinde Çevre ve Atık Yönetimi Proje uzmanı olarak devam etmiş; farklı öğrenim düzeylerine yönelik bilinçlendirme çalışmalarının organizasyonu, çevresel farkındalık eğitimlerinin düzenlenmesi, Sivil Toplum Kuruluşları, Kamu ve özel sektör paydaşları ile ilgili alanda projelerin geliştirilmesi ve yürütülmesi noktasında görev almıştır. Atık yönetim sektöründeki deneyimlerine, sürdürülebilirlik ve iletişim alanında yön vererek, start-up dünyasında devam etme kararı alan Edanur Karabıyık, 20’den fazla ülkede atık yönetiminde dijital çözümler sunan EVREKA’da Sürdürülebilirlik Müdürü olarak çalışmaya başlamıştır. Kurumsal markaların sürdürülebilirlik stratejilerine uygun özel çözümler geliştirmek adına farklı sürdürülebilirlik projelerinin uçtan uca yürütülmesini sağlamıştır. Temmuz 2023 itibariyle, Döngüsel Ekonomi modeliyle Entegre Atık Yönetimi hizmeti sunan Erka Group bünyesinde Sürdürülebilirlik ve Kurumsal İletişim Müdürü olarak çalışmalarına devam etmektedir. 

Edanur Karabıyık yer aldığı oturumlar

Kapat

Watsons Sürdürülebilirlik ve İnovasyon Zirvesi

@si.summit

Detaylar
  • 19-20 Ekim 2023
  • 09:00 - 16:30
  • Boğaziçi Üniversitesi
  • Albert Long Hall

Harita