Emel Şimşek

Emel Şimşek profil fotoğrafı

Emel Şimşek

Erka Group - Genel Müdür

Emel ŞİMŞEK, Yıldız Teknik Üniversitesi Çevre Mühendisliği Bölümü mezunudur. Kariyerine 2011 yılında Er-Ka Kağıt ve Ambalaj San. Tic. Ltd. Şti.’ de Atık ve Çevre Yönetim Uzmanı olarak başlamıştır. 

2014 – 2017 yılları arasında Kıdemli Atık ve Çevre Yönetim Uzmanı olarak, Belediye ve sanayi atıklarının mevzuat ve operasyonel yönetimi, mobilya, tekstil, cam ve otomotiv sanayi başta olmak üzere, farklı sektörlerde çevre danışmanlığı, yönetim sistemleri danışmanlığı, tehlikeli madde güvenlik danışmanlığı, atık yönetim ve lisanslandırma konularında çalışmıştır. 

2017 – 2020 yılları arasında, Erka Group bünyesinde bulunan Atık Yönetim, Lojistik, Mühendislik ve Danışmanlık şirketlerinin kuruluş ve gelişim süreçlerinde koordinatörlükten yöneticiliğe kadar çeşitli pozisyonlarda yer alarak, şirketin büyümesine önemli katkılarda bulunmuştur. 

Starwood A.Ş. & Erka İş Birliği ile Çevreye Sonsuz Saygı temasıyla 2015 yılında başlatılan ve halen devam eden Mobilya Sanayi Atıklarının Yönetimi ve Hava Kirliliği Önleme Projesinde aktif rol almaktadır.

Profesyonel iş hayatını, Entegre Atık Yönetimi konusunda Türkiye’ nin öncü firmalarından olan Erka Group’ ta, 2020 yılı itibari ile Genel Müdür olarak devam etmektedir. Eğitim, inovasyon ve insan odaklı çalışma şekliyle; doğaya, topluma ve ekonomiye katkı sağlayacak şekilde çalışmalarını sürdürmektedir.

Emel Şimşek yer aldığı oturumlar

Kapat

Watsons Sürdürülebilirlik ve İnovasyon Zirvesi

@si.summit

Detaylar
  • 19-20 Ekim 2023
  • 09:00 - 16:30
  • Boğaziçi Üniversitesi
  • Albert Long Hall

Harita