Fülay Yaşa

Fülay Yaşa profil fotoğrafı

Fülay Yaşa

FM İletişim - Kurucu Ortak

İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi’nden mezun oldu. Ardından Bilgi Üniversitesi’nde İngilizce İşletme Yüksek lisansını (MBA) tamamladı. Üniversite ikinci sınıfta stajyer muhabir olarak başladığı Hürriyet Gazetesi’nde kısa sürede, muhabir, editör ve sorumlu editör olarak görev aldı. Grup bünyesinde çeşitli dergi, gazete, gazete eklerinde farklı sorumluluklar üstlendi. Ardından TRT 2 ve CNN Türk’te içerik ve program koordinatörlüğü yaptı. 

On yıllık basın kariyerinin ardından iletişimin farklı alanlarında deneyim kazanmayı hedefleyerek, içerik yönetimi ve kurumsal yayıncılık alanına geçti. Türkiye’nin ilk içerik ajansı İndeks’in kuruluşunda yer aldı. 10 yıl boyunca İndeks’te yönetim sorumlulukları üstlenerek, pek çok projeye liderlik etti. Kurumun tüm diğer faaliyetlerinin yanı sıra faaliyet raporu ve sürdürülebilirlik raporu içerik ve tasarımı alanına girişi ve büyümesinde öncü rol üstlendi. 

2014 yılında FM İletişim Danışmanlığı’nı kuran Fülay Yaşa Keskin, şirketin faaliyet alanına kurumsal iletişim danışmanlığının yanı sıra faaliyet ve sürdürülebilirlik raporlaması içerik, tasarım ve iletişim danışmanlığını da kattı. Türkiye’de birçok önemli kurumun ilk sürdürülebilirlik raporlaması ve entegre raporlamaya geçiş sürecinde farklı roller üstlenen Keskin, bu alandaki projeleriyle Mercomm, LACP, Stevie gibi birçok kurumdan ödül kazandı. Sürdürülebilirlik konusunda birçok uluslararası ve yerel konferansa katılarak konudaki uzmanlığını derinleştirmeye devam ediyor. 

Yazıya olan tutkusundan hiç vazgeçmeyen Keskin, sürdürülebilirlik alanındaki deneyimini ve bilgisini sosyal medya hesaplarındaki yazılarında ve Marketing Türkiye dergisindeki dosya konularında aktarmaya devam ediyor. 

Mesleğinin tek sivil toplum kuruluşu olan TÜHİD (Türkiye Halkla İlişkiler Derneği) üyesi olan Keskin, kendini öğrenme iştahı hiç dinmeyen bir iletişimci olarak tanımlıyor ve 26. yılında mesleğini ilk günkü heyecanla sürdürüyor. 7 yaşındaki oğlu Atlas ile bildiğini düşündüğü birçok kavramı öğrenmeyi yeniden deneyimlerken, sürdürülebilirlik alanında yaptığı her çalışmayı Atlas ve yaşıtlarına daha yaşanabilir dünya bırakmak için misyon olarak görüyor.

Fülay Yaşa yer aldığı oturumlar

Kapat

Watsons Sürdürülebilirlik ve İnovasyon Zirvesi

@si.summit

Detaylar
  • 19-20 Ekim 2023
  • 09:00 - 16:30
  • Boğaziçi Üniversitesi
  • Albert Long Hall

Harita