Hakan Mandalı

Hakan Mandalı profil fotoğrafı

Hakan Mandalı

BSH Türkiye - COO & CTO

Son 25 yıldır BSH bünyesinde önemli görevlerde bulunan Hakan Mandalı, Uludağ Üniversitesi Elektronik Mühendisliği Bölümü mezunu.?1997 yılında BSH Türkiye Buzdolabı Ürün Geliştirme Departmanı’nda Mühendis olarak göreve başladı. Mandalı, 7 yıl Buzdolabı Ürün Geliştirme Departmanı’nda Mühendis ve Alan Yöneticisi görevlerinde çalıştıktan sonra 2004 yılında Gardırop Tipi Ankastre Buzdolabı projesinin Yerel Proje Liderliğini üstlendi. ?Hakan Mandalı 2005 yılında proje esnasında TÜBİTAK’tan o dönemin proje bazlı en büyük Ar-Ge teşvikini ekibiyle beraber aldı.

Hakan Mandalı, BSH Türkiye’deki şimdiki görevi öncesi BSH Rusya’da Chief Technology Officer(CTO) olarak görev aldı. BSH Rusya’da 2 fabrika ve 1 lojistik biriminin sorumluluğunu üstlenen Mandalı burada birçok başarı yakaladı. Fabrikalarda kurulan yeni ekipmanlar ve yeni ürün tanıtımları dahil olmak üzere teknoloji ve operasyon bütçesini ve fabrika yatırımlarını yönetti. Dijital dönüşümün ilk yapı taşlarından sayılan sipariş, sevkiyat ve teslimat süreçlerini SAP’de ERP’ ye adapte eden Mandalı, hayata geçirdiği bu uygulama ile sipariş, sevkiyat, teslimat üçlü sürecinde %65 iyileşme sağladı. Aynı zamanda Mandalı, Rusya fabrikalarında ürünlerin pozitif karlılığını artıracak, maliyetleri dengeleyecek programları uygulayarak başarılı sonuçlar elde etti. 

Rusya’daki görevini 2020 yılında sonlandıran Hakan Mandalı, 2020 Eylül ayından bu yana ise BSH Türkiye’de Chief Operating Officer (COO) ve Chief Technology Officer (CTO) görevlerini üstleniyor. BSH Türkiye’nin tüm operasyon süreçlerinin başında olan Mandalı, Ar-Ge, inovasyon yönetimi, ürün geliştirme ve planlama başta olmak üzere tedarik zinciri, kalite ve fabrika yönetimi gibi alanlarda deneyime sahip. Hakan Mandalı, BSH Grubu’nun inovasyonları ve patentleri ile en önemli 3 Ar-Ge Merkezi’nden birinin yönetimini üstleniyor. 

Mandalı yönetimindeki Tekirdağ Çerkezköy Ar-Ge Merkezi’nde 2020 yılında 32 adet ve 2021’de 53 patent başvurumuz tescil almıştır. Artış bir önceki yıla göre %20’den fazla olduğu için aldığımız Arge merkezi teşvikine ilave olarak 2 yıl üst üste artırımlı AR-GE teşviki aldık. Sadece 2022 Yılında 63 patent ve faydalı model başvurusu yaptık. Hakan Mandalı, Ar-Ge Merkezi’ne ek olarak 5 fabrika ve 1 lojistik biriminin de sorumluluğunu üstleniyor.

Hakan Mandalı yer aldığı oturumlar

Kapat

Watsons Sürdürülebilirlik ve İnovasyon Zirvesi

@si.summit

Detaylar
  • 19-20 Ekim 2023
  • 09:00 - 16:30
  • Boğaziçi Üniversitesi
  • Albert Long Hall

Harita