Hüseyin Yıldız

Hüseyin Yıldız profil fotoğrafı

Hüseyin Yıldız

Starwood - Yönetim Kurulu Başkanı

130 yıldır sadece orman ürünleri sektöründe iştigal eden Yıldız ailesinin bu gün 4. nesil yöneticisi olan Hüseyin Yıldız, Bilkent İktisat Fakültesi mezunu. İlk eğitimini annesinden, orta eğitimini babaannesinde alan Yıldız, yüksek eğitimini eşinden aldıktan sonra şimdi kızı tarafından uzmanlık sınavlarına hazırlanıyor :)

Hüseyin Yıldız, orman ürünleri sektöründe ülkemizin 3. büyük sanayi kuruluşu olan Starwood ’da Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO olarak çalışmalarını yürütüyor. Sürdürülebilir ve değer yaratan bir düzenin oluşması ve devamı için çaba sarf etmeyi görev edinen Yıldız, insanları dinlemek, öğrenmek ve çalışmak üzere bir hayat kurdu. 

Tek başımıza hayatta kalmamız ve gelişmemizin hayal edilemez olduğu bakış açısı ile hareket eden Yıldız, Starwood firmasını, makine, bina ve işçilerden oluşmuş bir yapıdan öte paydaşları ile birlikte değer üreten canlı bir organizma olarak değerlendiriyor.

Yıldız, kendilerini Starwood firmasının sahibi olarak değil, birlikte yaşadığımız paydaşlarımızın yönetici vekili, emanetçisi olarak değerlendiriyor ve firma hedeflerini de bu doğrultuda yapıyor. Yıldız’ın hayat mottosu: “Nesilden nesile yaşadığımız toplumumuza değer katmaya devam et ki, onun ile birlikte geliş.”

Yıldız, ağacı ve ormanı öğrenme, ülkemize çevremize ve halkımıza değer yaratma yolculuğunun daha başında olduğunu düşünüyor.

Hüseyin Yıldız yer aldığı oturumlar

Kapat

Watsons Sürdürülebilirlik ve İnovasyon Zirvesi

@si.summit

Detaylar
  • 19-20 Ekim 2023
  • 09:00 - 16:30
  • Boğaziçi Üniversitesi
  • Albert Long Hall

Harita