Mert Güller

Mert Güller profil fotoğrafı

Mert Güller

3PMetrics - Kurucu

10 yılı aşkın süredir sürdürülebilirlik danışmanlığı tecrübesi olan Mert Güller, İstanbul Teknik Üniversitesi, Çevre Mühendisliği bölümünden mezun, halihazırda bu bölümde lisansüstü eğitimine devam etmektedir. İş hayatında kurumların sürdürülebilirlik stratejilerinin geliştirilmesi, sürdürülebilirlik danışmanlığı ve döngüsel ekonomi konularında uzmanlaşmıştır

2020 yılından beri ise 3pmetrics‘in Kurucu Ortağı ve Sürdürülebilirlik Yöneticisi olduğu 3pmetrics bünyesinde kurumlara dijital araçlar kullanarak stratejik sürdürülebilirlik danışmanlığı, sürdürülebilirlik analizleri, karbon ayak izi raporlama, su ayak izi raporlama, döngüsel iş tasarımı konularında danışmanlık yapmaktadır.

İş hayatına Çevre Dostu Yeşil Binalar Derneği’nde Proje Yöneticisi olarak başlamış, Yerli Yeşil Bina Sertifikası çalışmalarında yer almıştır. 2014 yılında ERKE Sürdürülebilir Bina Tasarım Danışmanlık şirketine İş Geliştirme Müdürü pozisyonunda katılarak, malzeme sürdürülebilirliği, yapılarda sürdürülebilirlik, yaşam döngüsü analizi, yeşil bina danışmanlığı konularında çalışmış, ödüllü mimari projelere sürdürülebilir tasarım danışmanlığı vermiştir. 2017 yılında İş Dünyası ve Sürdürülebilir Kalkınma Derneği’ne Dış İlişkiler Sorumlusu olarak katılarak orta ve büyük işletmelerin Birleşmiş Milletler Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları odağında dönüşümlerine, sürdürülebilirlik ve döngüsel ekonomi stratejilerinin belirlenmesine destek olan çalışmalar yürütmüştür. Bu süreçte, EBRD fon desteği ile yürütülen Türkiye Döngüsel Ekonomi Platformu projesinin iletişim ve yaygınlaştırılmasından sorumlu oldu. Ayrıca CIRCO sertifikalı döngüsel ekonomi eğitmenidir ve son 3 yılda 30’dan fazla şirkete döngüsel iş tasarımı eğitimi vermiştir. Bu dönemde, Atıktan Servete kitabının teknik çeviri editörlüğü, SKD Türkiye, TÜSİAD ve UN Global Compact işbirliğiyle hazırlanan “Sürdürülebilir Tarım İlkeleri ve İyi Uygulamalar Rehberi”nin proje sorumlusu ve editörlüğünü yaptı.

Mert Güller yer aldığı oturumlar

30.09.2023 20:00

Çevrimiçi
Kapat

Watsons Sürdürülebilirlik ve İnovasyon Zirvesi

@si.summit

Detaylar
  • 19-20 Ekim 2023
  • 09:00 - 16:30
  • Boğaziçi Üniversitesi
  • Albert Long Hall

Harita