Watsons Sürdürülebilirlik ve İnovasyon Seminer&Workshop Programı

Engelsiz Havalimanları Tasarımı

Engelsiz Havalimanları Tasarımı

Bu oturum, havalimanlarının engelsiz ve erişilebilir bir şekilde tasarlanması ve işletilmesi konusunda katılımcılara kapsamlı bir anlayış sunmayı amaçlamaktadır. Oturum, engellilerin ve farklı ihtiyaçlara sahip diğer yolcuların havalimanlarını sorunsuz bir şekilde kullanmalarını sağlamak için tasarım ilkelerini ve erişilebilirlik standartlarını ele alacaktır. Ayrıca, oturum, bu tasarım ilkelerinin nasıl uygulanacağına dair pratik örnekler sunarak öğrencilerin bu alandaki becerilerini geliştirmelerini destekleyecektir.

[Katılım Linki]

  • Engelsiz havalimanı tasarımı, engellilerin ve diğer özel ihtiyaçlara sahip yolcuların hava yolculuğu deneyimini iyileştirmenin yanı sıra toplumsal dahililiği teşvik etmekte önemlidir.
  • Erişilebilirlik standartlarına uygun havalimanı tasarımı, hava seyahatinin her aşamasında (terminal girişi, güvenlik kontrolü, uçuş kapısı erişimi vb.) engelsizlik sağlamayı hedefler.
  • Oturum, katılımcılara engelsiz havalimanı tasarımının yasal düzenlemeleri ve uluslararası standartları nasıl karşılaması gerektiği konusunda bilgi sunacak ve bu alandaki mevzuatı anlamalarına yardımcı olacaktır.
  • Engelsiz havalimanları tasarımı, sürdürülebilirlik ve toplumsal sorumluluk açısından önemli bir katkı sağlayabilir ve hava seyahatinin daha kapsayıcı hale gelmesine katkıda bulunabilir.
Başak Helen Taşkan profil fotoğrafı

Başak Helen Taşkan

TAV Havalimanları

1997 İTÜ Çevre Mühendisliği Bölümü’nden mezun olduktan sonra yaklaşık bir yıl ulusal ve uluslararası AB destekli projelerde mühendis olarak çalıştım. Takip eden süreçte yöneticilik yaptığım lojistik sektöründe, karayolu ile tehlikeli madde taşımacılığı alanında operasyon ve yönetim sistemleri konularında sorumluluk alarak, 20 yılı aşkın bir süredir de kurumsal sürdürülebilirlik, iş mükemmelliği ve yönetim sistemleri konularında çalışmalarıma devam ediyorum.

Şirin Ayça Sayılır profil fotoğrafı

Şirin Ayça Sayılır

TAV Havalimanları

Şirin Ayça Sayılır, son 13 yıldır Havacılık sektöründe satış ve müşteri memnuniyeti faaliyetleri kapsamında ululsararası anlaşmaların yapılması, müşteri memnuniyeti yönetimi beraberinde analiz ve raporlamaların hazırlanması, ilgili uygulamaların ISO 10002 yönetim sistemi uyarınca yönetilmesinin sağlanması ve kurumun İletişim Merkezinin yönetim süreçlerini yürütmektedir.

Kapat

Watsons Sürdürülebilirlik ve İnovasyon Zirvesi

@si.summit

Detaylar
  • 19-20 Ekim 2023
  • 09:00 - 16:30
  • Boğaziçi Üniversitesi
  • Albert Long Hall

Harita