Watsons Sürdürülebilirlik ve İnovasyon Seminer&Workshop Programı

Sürdürülebilirlik Ekonomisine Giriş

Sürdürülebilirlik Ekonomisine Giriş

Sürdürülebilirlik ve inovasyon ekonomisi, işletmelerin ve ülkelerin ekonomik büyüme ve rekabetçilik açısından daha sürdürülebilir bir gelecek yaratmak için yenilikçi fikirler geliştirmeleri gerektiği fikrine dayanır. Bu ekonomik model, çevre dostu ve sosyal olarak sorumlu işletme uygulamalarını teşvik ederken, aynı zamanda işletmelerin inovasyon yoluyla daha verimli ve karlı hale gelmelerini sağlar.

Sürdürülebilirlik ve inovasyon ekonomisi, işletmelerin gelecekteki pazarlarda rekabet edebilirliğini arttırdığı gibi tüketicilerin çevre dostu ürünlere ve sosyal sorumluluk bilincine olan talepleri arttıkça, işletmelerin sürdürülebilir iş modellerini benimsemesi, daha geniş bir müşteri kitlesine ulaşmalarına yardımcı olabilir. Ayrıca, bu iş modelleri, işletmelerin gelecekteki düzenleyici baskılara uyum sağlamalarını ve idari cezaları önlemelerini sağlayarak, işletmelerin sürdürülebilirliğe yatırım yapmalarını teşvik eder.

Sonuç olarak, sürdürülebilirlik ve inovasyon ekonomisi, işletmelerin sadece çevre ve sosyal sorumluluklarına uygun davranmalarını değil, aynı zamanda ekonomik kazanımlarını da artırmalarını sağlar. Bu ekonomik model, sürdürülebilir iş modellerinin benimsenmesi ile işletmelerin gelecekteki rekabetçiliğini artırabilir ve aynı zamanda çevre ve toplum için de olumlu etkiler yaratabilir.

[Katılım Linki]

  • Sürdürülebilirlik ve inovasyon, işletmelerin rekabet avantajı elde etmesine yardımcı olabilir ve farklılaşma yaratarak müşterilerin sadakatini artırabilir.
  • Sürdürülebilirlik ve inovasyon, hükümetlerin işletmeleri teşvik etmeleri için bir araç olabilir ve çevre ve sosyal standartların yükseltilmesine yardımcı olabilir.
  • Sürdürülebilirlik ve inovasyon, işletmelerin faaliyetlerini değerlendirmeleri ve sürdürülebilir iş modelleri geliştirmeleri için bir çerçeve sağlar.
  • Sürdürülebilirlik ve inovasyon, işletmelerin çevresel, sosyal ve yönetim performansını ölçmelerine ve raporlamalarına yardımcı olur.
Murat Levent Demircan profil fotoğrafı

Murat Levent Demircan

Galatasaray Üniversitesi

1974 yılında İstanbul’da doğan Demircan. Galatasaray Lisesi’nden sonra İ.T.Ü İşletme Fakültesi Endüstri Mühendisliği bölümünden mezun olmuştur. University of Pittsburgh Katz Graduate School of Business’da finans ve pazarlama alanında M.B.A. öğrenimini tamamladıktan sonra doktora çalışmalarını Mühendislik Ekonomisinde Bulanık Mantık ve Uygulamaları alanından İ.T.Ü. Fen Bilimleri Enstitüsü Endüstri Mühendisliği Bölümü’nde tamamlamıştır. Halen Galatasaray Üniversitesi Mühendislik ve Teknoloji Fakültesi Endüstri Mühendisliği bölümünde, Verimlilik Yönetimi, Proje Yönetimi, Yatırım Analizi ve Mühendislik Ekonomisi dersleri veren Demircan akademik çalışmalarının yanında 20 seneyi aşkın özel sektör tecrübesi bulunmaktadır.

Kapat

Watsons Sürdürülebilirlik ve İnovasyon Zirvesi

@si.summit

Detaylar
  • 19-20 Ekim 2023
  • 09:00 - 16:30
  • Boğaziçi Üniversitesi
  • Albert Long Hall

Harita