Watsons Sürdürülebilirlik ve İnovasyon Seminer&Workshop Programı

Sürdürülebilirlik Metrik ve KPI'ları

Sürdürülebilirlik Metrik ve KPI'ları

 "Sürdürülebilirlik Metrik ve KPI'ları" oturumu, iş dünyasında sürdürülebilirlik performansının ölçülmesi ve izlenmesi için temel metrikler ve KPI'lar (Anahtar Performans Göstergeleri) konusunu ele alacak. Bu ders, öğrencilere sürdürülebilirlikle ilgili doğru verilerin nasıl toplandığını, yorumlandığını ve iş stratejilerinin bir parçası olarak nasıl kullanıldığını öğretecek. Ayrıca, sürdürülebilirlik hedeflerini ve sonuçlarını iletmek için etkili iletişim yöntemlerini de içerecektir.

[Katılım Linki]

  • Sürdürülebilirlik metrikleri ve KPI'ları işletmeler için stratejik bir avantaj oluşturabilir ve rekabetçi avantaj sağlayabilir.
  • Doğru veri toplama ve analiz yöntemleri, sürdürülebilirlik hedeflerinin başarılmasına yardımcı olurken, işletmenin maliyetlerini de optimize edebilir.
  • İşletmeler, çevresel, sosyal ve yönetişim (ESG) kriterlerini ölçerek sürdürülebilirliklerini daha geniş bir perspektifle değerlendirebilir.
  • Sürdürülebilirlik metrikleri ve KPI'ları, paydaşlarla iletişimde ve sürdürülebilirlik raporlamasında şeffaflığı artırarak marka itibarını güçlendirebilir.
Mert Güller profil fotoğrafı

Mert Güller

3PMetrics

10 yılı aşkın süredir sürdürülebilirlik danışmanlığı tecrübesi olan Mert Güller, İstanbul Teknik Üniversitesi, Çevre Mühendisliği bölümünden mezun, halihazırda bu bölümde lisansüstü eğitimine devam etmektedir. İş hayatında kurumların sürdürülebilirlik stratejilerinin geliştirilmesi, sürdürülebilirlik danışmanlığı ve döngüsel ekonomi konularında uzmanlaşmıştır 2020 yılından beri ise 3pmetrics‘in Kurucu Ortağı ve Sürdürülebilirlik Yöneticisi olduğu 3pmetrics bünyesinde kurumlara dijital araçlar kullanarak stratejik sürdürülebilirlik danışmanlığı, sürdürülebilirlik analizleri, karbon ayak izi raporlama, su ayak izi raporlama, döngüsel iş tasarımı konularında danışmanlık yapmaktadır.

Kapat

Watsons Sürdürülebilirlik ve İnovasyon Zirvesi

@si.summit

Detaylar
  • 19-20 Ekim 2023
  • 09:00 - 16:30
  • Boğaziçi Üniversitesi
  • Albert Long Hall

Harita