Watsons Sürdürülebilirlik ve İnovasyon Seminer&Workshop Programı

PANEL - Atık Yönetiminde Sürdürülebilirlik - Atıksız Bir Dünya Mümkün Mü?

PANEL - Atık Yönetiminde Sürdürülebilirlik - Atıksız Bir Dünya Mümkün Mü?

PANEL - Atık Yönetiminde Sürdürülebilirlik - Atıksız Bir Dünya Mümkün Mü?

Edanur Karabıyık profil fotoğrafı

Edanur Karabıyık

Erka Group

Atık yönetim sektöründeki deneyimlerine, sürdürülebilirlik ve iletişim alanında yön vererek, start-up dünyasında devam etme kararı alan Edanur Karabıyık, 20’den fazla ülkede atık yönetiminde dijital çözümler sunan EVREKA’da Sürdürülebilirlik Müdürü olarak çalışmaya başlamıştır. Kurumsal markaların sürdürülebilirlik stratejilerine uygun özel çözümler geliştirmek adına farklı sürdürülebilirlik projelerinin uçtan uca yürütülmesini sağlamıştır. Temmuz 2023 itibariyle, Döngüsel Ekonomi modeliyle Entegre Atık Yönetimi hizmeti sunan Erka Group bünyesinde Sürdürülebilirlik ve Kurumsal İletişim Müdürü olarak çalışmalarına devam etmektedir.

Emel Şimşek profil fotoğrafı

Emel Şimşek

Erka Group

Emel ŞİMŞEK, Yıldız Teknik Üniversitesi Çevre Mühendisliği Bölümü mezunudur. Kariyerine 2011 yılında Er-Ka Kağıt ve Ambalaj San. Tic. Ltd. Şti.’ de Atık ve Çevre Yönetim Uzmanı olarak başlamıştır. Profesyonel iş hayatını, Entegre Atık Yönetimi konusunda Türkiye’ nin öncü firmalarından olan Erka Group’ ta, 2020 yılı itibari ile Genel Müdür olarak devam etmektedir. Eğitim, inovasyon ve insan odaklı çalışma şekliyle; doğaya, topluma ve ekonomiye katkı sağlayacak şekilde çalışmalarını sürdürmektedir.

Hüseyin Yıldız profil fotoğrafı

Hüseyin Yıldız

Starwood

130 yıldır sadece orman ürünleri sektöründe iştigal eden Yıldız ailesinin bu gün 4. nesil yöneticisi olan Hüseyin Yıldız, Bilkent İktisat Fakültesi mezunu. İlk eğitimini annesinden, orta eğitimini babaannesinde alan Yıldız, yüksek eğitimini eşinden aldıktan sonra şimdi kızı tarafından uzmanlık sınavlarına hazırlanıyor :) Hüseyin Yıldız, orman ürünleri sektöründe ülkemizin 3. büyük sanayi kuruluşu olan Starwood ’da Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO olarak çalışmalarını yürütüyor. Sürdürülebilir ve değer yaratan bir düzenin oluşması ve devamı için çaba sarf etmeyi görev edinen Yıldız, insanları dinlemek, öğrenmek ve çalışmak üzere bir hayat kurdu.  Tek başımıza hayatta kalmamız ve gelişmemizin hayal edilemez olduğu bakış açısı ile hareket eden Yıldız, Starwood firmasını, makine, bina ve işçilerden oluşmuş bir yapıdan öte paydaşları ile birlikte değer üreten canlı bir organizma olarak değerlendiriyor. Yıldız, kendilerini Starwood firmasının sahibi olarak değil, birlikte yaşadığımız paydaşlarımızın yönetici vekili, emanetçisi olarak değerlendiriyor ve firma hedeflerini de bu doğrultuda yapıyor. Yıldız’ın hayat mottosu: “Nesilden nesile yaşadığımız toplumumuza değer katmaya devam et ki, onun ile birlikte geliş.” Yıldız, ağacı ve ormanı öğrenme, ülkemize çevremize ve halkımıza değer yaratma yolculuğunun daha başında olduğunu düşünüyor.

Ahu Olgun profil fotoğrafı

Ahu Olgun

Borusan Mannesmann

TBW1981 yılında Bursa’da doğan Ahu Olgun, 1999 yılında Namık Sözeri Okulları’ndan 2006 yılında ise Uludağ Üniversitesi’nden Çevre / Çevre Sağlığı Mühendisliği Bölümü’nden lisans ve yüksek lisans dereceleri ile mezun oldu. İçme suyunun dezenfeksiyonu üzerine yüksek lisans bitirme tezini tamamlayan Olgun, alanında 2 uluslararası ve 1 ulusal bilimsel makaleye katkıda bulundu. 2009 yılında Koç Şirketler Topluluğu’nun Tat Konserve Sanayii Şirketi’nde Çevre Yönetim Sistemleri Uzmanı olarak görev aldı. 2014 yılından beri Borusan Grubu’nun Birleşik Boru Fabrikaları Sanayi ve Ticaret Şirketi’nde Çevre ve Sürdürülebilirlik Birim Yöneticisi olarak görevini ifa etmektedir. Aynı zamanda Bursa Mühendis Kadınlar Derneği ve Çevre Mühendisleri Odası üyesidir.

Kapat

Watsons Sürdürülebilirlik ve İnovasyon Zirvesi

@si.summit

Detaylar
  • 19-20 Ekim 2023
  • 09:00 - 16:30
  • Boğaziçi Üniversitesi
  • Albert Long Hall

Harita