Watsons Sürdürülebilirlik ve İnovasyon Seminer&Workshop Programı

PANEL - CEO'ların Perspektifinden Sürdürülebilirlik ve İnovasyon

PANEL - CEO'ların Perspektifinden Sürdürülebilirlik ve İnovasyon

PANEL - CEO'ların Perspektifinden Sürdürülebilirlik ve İnovasyon

Genasha Naidoo profil fotoğrafı

Genasha Naidoo

Nivea Beiersdorf

Genasha Naidoo, FMCG alanında 16 yıllık iş deneyimine sahiptir. Haziran 2006-Nisan 2016 yılları arasında Unilever Güney Afrika’da Kategori Operasyon Müdür Yardımcısı olarak kariyerine başlayan Naidoo, ardından aynı şirkette İlaç Kanalı Direktörü görevini üstlendi. Haziran 2016-Aralık 2019 yılları arasında Beiersdorf Güney Afrika Satış ve Ticari Pazarlama Direktörü olarak görev alan Naidoo, bu görevinde 46 kişilik bir ekibi yönetti. Ocak 2020-Ocak 2022 tarihleri arasında Beiersdorf RUMEAA (Rusya, Afrika, Türkiye, Orta Doğu, ASEAN, ANZ ve Yakın Dogu Asya) Bölgesi Satış Direktörü olarak gelişmekte olan pazarlarda satış başkan yardımcısına bağlı olarak çalıştı. Ocak 2022’de Beiersdorf Türkiye Genel Müdürü görevine getirilen Naidoo, halen bu görevi sürdürmektedir. 

Mete Yurddaş profil fotoğrafı

Mete Yurddaş

Watsons

1966 yılında İstanbul’da doğan Mete Yurddaş 1984 yılında Kadıköy Anadolu Lisesi’nden, 1988 yılında Boğaziçi Üniversitesi İşletme Bölümü’nden mezun oldu. Kariyerine bir girişimci olarak başlayan Yurddaş, 1993 yılında ortaklarıyla beraber Türkiye’nin ilk güzellik ve kişisel bakım perakende zinciri olan Cosmo Shop’u kurdu. Şirketin 2005 yılında A.S. Watson Grubu’na devrinin ardından Watsons Türkiye Ticaret Direktörü ve Genel Müdür Yardımcısı görevini üstlendi. 2018 yılı başından bu yana Watsons Türkiye Genel Müdürü olarak görev yapan Yurddaş, aynı zamanda Zincir Mağazalar Derneği’nde (ZMD) Başkan Yardımcısı ve Yönetim Kurulu Üyesi, Birleşmiş Markalar Derneği’nde (BMD) Yönetim Kurulu Üyesi ve TOBB Perakende Meclisi Üyesi görevlerini yürütmektedir.

Sinem Sandıkçı Gökçen profil fotoğrafı

Sinem Sandıkçı Gökçen

L'Oréal

Sinem Sandıkçı Gökçen güzelliğin hayatları değiştirme gücüne inanan tutkulu bir güzellik profesyoneli.  Tarsus Amerikan Koleji ve Ortadoğu Teknik Üniversitesi İşletme Fakültesi mezunu.  Kariyerine ve L’Oréal Türkiye’ye 2000 yılında başladı. Şirketin çeşitli iş birimlerinde ve farklı kademelerde pazarlama sorumlulukları sonrası Pazarlama Direktörlüğü görevini üstlendi. Sonrasında hızlı tüketim pazarında satış deneyimi kazandı. L’Oréal’in satın aldığı İpek markasını Türkiye ve Orta Doğu pazarlarında rekabetçi bir hale getirmek üzere Marka Geliştirme Direktörü olarak görev yaptı. Ardından şirketin ilk Kurumsal İletişim Direktörü olarak “Herkes için Güzellik” misyonunu Türkiye’de yerelleştirmek üzere L’Oréal’in kurumsal itibarını, paydaş yönetimini, sosyal sorumluluk faaliyetlerini ve sürdürülebilirlik programını yürüttü. Sonrasında şirketin güzelliğe sağlık katma amacına sahip tüketici sağlığı iş birimine Genel Müdür olarak atandı. Bu rolünde bölümün ve pazarın dönüşüm ve gelişim hedeflerine liderlik etti. Sonrasında L’Oréal’in tekno-güzellik şirketi olma yolculuğunda e-ticaret, dijital dönüşüm, inovasyon ve dijital servisler, data/crm, içerik üretimi, medya birimlerinden sorumlu Kurumsal Dijital Direktörü (CDO) sorumluluğunu üstlendi.  Ve son olarak bir önceki görevinde şirketin en büyük iş birimi olan ve hızlı tüketim pazarında yer alan Tüketici Ürünleri Bölümü’nün Genel Müdürlüğü görevine getirildi. Grup içinde 20 yılı aşkın renkli kariyeri ve imza attığı başarılarla öne çıkan Sinem Sandıkçı Gökçen, L’Oréal’in Türkiye’deki ilk Türk ve kadın Ülke Müdürü olarak, yeni dönemde “Dünyayı Harekete Geçiren Güzelliği Yaratmak” için güzellik devinin Türkiye’deki ekibine ve faaliyetlerine liderlik edecek. Tekno-Güzellik şirketi olma yolunda sürdürülebilirlik, dijitalleşme, çeşitlilik & kapsayıcılık, anlamlı markalar yaratma ve kadınların güçlendirilmesi gibi şirketin stratejik önceliklerini hayata geçirecek.

Tankut Turnaoğlu profil fotoğrafı

Tankut Turnaoğlu

P&G

Mart 2013'ten bu yana P&G Türkiye, Kafkasya ve Orta Asya Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürlüğü görevini yürüten Turnaoğlu P&G kariyeri boyunca pek çok ülke ve pozisyonda görev aldı. Turnaoğlu; Kazakistan'da Orta Asya ve Kafkasya Ülke Müdürü, Brüksel'de Orta ve Doğu Avrupa Kumaş Bakım Pazarlama Müdürü, Singapur'da Asya ve Avustralya bölgesi Kumaş Bakımı Genel Müdürlüğü gibi çeşitli görevlerde bulundu.   Turnaoğlu aynı zamanda Amerikan Şirketler Derneği’nin (AmCham Türkiye/ABFT) Başkanlığını;, Boğaziçi Üniversitesi Mütevelliler Heyeti  Üyeliğini ve Darüşşafaka Cemiyeti Yüksek Danışma Kurulu üyeliğini üstlenmektedir.   Samsun Bafra doğumlu Turnaoğlu Samsun Anadolu Lisesi ardından Boğaziçi Üniversitesi İşletme Bölümü’nden mezun olduktan sonra, burslu olarak kabul edildiği Massachusetts Üniversitesi Uluslararası Finans ve Pazarlama bölümünde çift ana dal yüksek lisansını onur derecesi ile bitirdi.?Turnaoğlu evli ve üç çocuk babasıdır.

Murat Mutlu profil fotoğrafı

Murat Mutlu

Kenvue

2000 yılında Boğaziçi Üniversitesi İşletme Bölümü’nden mezun olan Murat Mutlu kariyerine yurtdışında Procter & Gamble’de finansal analist olarak başlamıştır. P&G de, Brüksel, Londra, Kazakistan, Türkive ve İsviçre de bir çok bölgesel ve ülke finans yöneticliği görevlerini üstlendikten sonra 2014 yılında Johnson & Johnson şirketine geçmiştir. J&J’da Türkiye, Güneybatı Avrupa ve İsviçre Distribütor Pazarlar Bölge CFO’ luğunu yaptıktan sonra 2017 yılı itibari ile Türkiye Genel Müdürü olarak atanmıştır. 2023 yılında Johnson & Johnson Tüketici Sağlığı , tüm dünyada Kenvue ismini almış olup , Murat Mutlu kariyerine Kenvue Türkiye , Orta Asya ve Kafkasya Bölgesinde yer alan 10 ülkeden sorumlu Genel Müdür olarak devam etmektedir.

Kapat

Watsons Sürdürülebilirlik ve İnovasyon Zirvesi

@si.summit

Detaylar
  • 19-20 Ekim 2023
  • 09:00 - 16:30
  • Boğaziçi Üniversitesi
  • Albert Long Hall

Harita