Watsons Sürdürülebilirlik ve İnovasyon Seminer&Workshop Programı

PANEL - Sürdürülebilir Mobilite

PANEL - Sürdürülebilir Mobilite

PANEL - Sürdürülebilir Mobilite

Tuncay Işık profil fotoğrafı

Tuncay Işık

TÜBİDER

1969 yılında Konya’da dünyaya gelen Tuncay Işık ilk, orta ve lise öğrenimini İstanbul’da tamamlamıştır. Eskişehir Anadolu Üniversitesi Ekonomi bölümü mezunu olan Işık’ın üniversite son sınıfta tanıştığı bilgisayar gelecek iş hayatını şekillendirmiştir. 1991 yılında kod yazarak bilgisayar sektörüne ilk adımı atmış, sonrasında ağırlıklı olarak satış ve pazarlama bölümlerinde çalışmıştır. Türkiye’de bilgisayar sektörünün hızlandığı dönemde sektörün marka, toptan satış, mağazacılık ve kurumsal satış alanlarında lider firmalarında yer almıştır. Halen ADEO Siber Güvenlik Hizmetleri şirketinde İş Geliştirmeden Sorumlu GMY olarak çalışmaktadır.

Hakan Doğu profil fotoğrafı

Hakan Doğu

Sürdürülebilir Mobilite İnisiyatifi

Hakan Doğu, 1966 yılında Türkiye'nin Bursa şehrinde doğdu. Hem Türk hem de Fransız vatandaşıdır. Mühendislik eğitimini İstanbul Teknik Üniversitesi'nde tamamladı. Kariyerine 1987 yılında Valeo şirketinde başladı ve 15 yıl boyunca çeşitli pozisyonlarda çalıştıktan sonra, 2013 yılında Renault-Nissan'a katılarak Powertrain Satın Alma VP pozisyonunda iki yıl boyunca görev aldı. 2015 yılında, Groupe Renault Satış Sonrası Destek Direktörlüğü pozisyonuna atanmıştır. Nisan 2018'de Hakan Doğu, Alliance Satış Sonrası Destek Genel Müdürü ve Groupe Renault Satış Sonrası Destek Kıdemli Başkan Yardımcısı olarak atanmıştır. Aralık 2021'den itibaren Hakan Doğu, Türkiye'deki Renault Grubu CEO'su olarak atanmıştır ve aynı zamanda Renault Grubu'nun Satış Sonrası Hizmetler Kıdemli Başkan Yardımcısı olarak görevine devam etmiştir. Temmuz 2022'den itibaren, Hakan Doğu, doğrudan Renault Grubu CEO'su Luca de Meo'ya bağlı olarak çalıştı. Ayrıca, Renault Grubu Yönetim Komitesi üyesi olarak da görev yapmıştır. 1 Haziran 2023 tarihinden itibaren, Hakan Doğu Renault Grubu'ndan ayrılmış ve geleceğin Sürdürülebilir Mobilite teknolojilerine odaklanmaya karar vermiştir.

Serra Tükel profil fotoğrafı

Serra Tükel

Arkas Denizcilik Grubu

1981 İzmir doğumlu Serra Tükel, 2003 senesinde Boğaziçi Üniversitesi Turizm İşletmeciliği bölümünü bitirmiştir. 2003 senesinden bu yana Arkas Denizcilik Grubu’nda farklı görevlerde bulunmuş, Arkas Line Ticaret ve Global Müşteriler departmanlarında yöneticilik yapmıştır. 2022 yılında Global Müşteriler ile Sürdürülebilirlik Direktörlüğü’nü çift görev olarak yürütmeye başlamış, aynı zamanda Cambridge Üniversitesi Sürdürülebilirlik Liderliği Enstitüsü “Net Sıfır Emisyonlara Doğru İş Dünyası ve İklim Değişikliği” programını bitirmiştir. 2023 senesi başından bu yana Arkas Grup Şirketleri arasında başlatılan ortak “Sürdürülebilirlik Programı”na liderlik etmektedir. Temmuz 2023 itibariyle ticari görevlerini devrederek Arkas Denizcilik Grubu Sürdürülebilirlik Direktörülüğü görevine getirilmiştir.

Kapat

Watsons Sürdürülebilirlik ve İnovasyon Zirvesi

@si.summit

Detaylar
  • 19-20 Ekim 2023
  • 09:00 - 16:30
  • Boğaziçi Üniversitesi
  • Albert Long Hall

Harita