Watsons Sürdürülebilirlik ve İnovasyon Seminer&Workshop Programı

Rubicon'u Geçmek

Rubicon'u Geçmek

İnsanın uzanıp yasak meyveyi dalından koparmasından bu yana yüzyıllarca yıl geçti. İnsanoğlu hayatını sürdürmeye devam ediyor. Ne oldu da tarihin sıkıştığı bu dönemde doğal yaşamın, gezegenimizin ve hatta insan yaşamının sürdürülebilirliğini tartışılır hale geldik?

Bu konuşmada Murat Levent Demircan, sürdürülebilirlik kavramını tarihsel bir perspektiften ele alıp hepimizi kadim zamanların sıfır noktası Göbeklitepe’den başlayacak bir yolculuğa çıkarıyor. Nemrut Dağı eteklerinden kimi zaman Güney Amerika’yı kimi zaman Afrika’nın batı sahillerini kimi zaman da Hiroşima’yı ufukta aramaya çalışacağımız bu sarsıcı yolculukta farklı kavramların peşinde iz sürüp günümüze yansımalarını keşfedeceğiz.

İnsanlık Rubicon’u ne zaman geçti? Ya da geçmesi gerekli miydi?

Murat Levent Demircan profil fotoğrafı

Murat Levent Demircan

Galatasaray Üniversitesi

1974 yılında İstanbul’da doğan Demircan. Galatasaray Lisesi’nden sonra İ.T.Ü İşletme Fakültesi Endüstri Mühendisliği bölümünden mezun olmuştur. University of Pittsburgh Katz Graduate School of Business’da finans ve pazarlama alanında M.B.A. öğrenimini tamamladıktan sonra doktora çalışmalarını Mühendislik Ekonomisinde Bulanık Mantık ve Uygulamaları alanından İ.T.Ü. Fen Bilimleri Enstitüsü Endüstri Mühendisliği Bölümü’nde tamamlamıştır. Halen Galatasaray Üniversitesi Mühendislik ve Teknoloji Fakültesi Endüstri Mühendisliği bölümünde, Verimlilik Yönetimi, Proje Yönetimi, Yatırım Analizi ve Mühendislik Ekonomisi dersleri veren Demircan akademik çalışmalarının yanında 20 seneyi aşkın özel sektör tecrübesi bulunmaktadır.

Kapat

Watsons Sürdürülebilirlik ve İnovasyon Zirvesi

@si.summit

Detaylar
  • 19-20 Ekim 2023
  • 09:00 - 16:30
  • Boğaziçi Üniversitesi
  • Albert Long Hall

Harita